İnşaat Demiri Yorumları 21.08.2019

Merhaba inşaat demiri takipçileri bugün sizlerle beraber bir piyasa analizi gerçekleştirelim dedim: Bildiğiniz gibi dün İÇDAŞ inşaat demir fiyatlarına 60 TL bir artış gerçekleştirmişti. İÇDAŞ ‘ın bu artısından sonda PAYAS tarafından da gelen 100 TL lik bir artış dün piyasada bölgelere göre 50 TL ile 120 TL arasında değişen artışlara neden olmuştu.

Bugüne baktığımızda açılan piyasanın dün’e göre biraz yumuşadığını görüyoruz. Bu düşüşte doların 5.73 TL den 5.70 TL bandına düşmesi biraz etkili gibi görünüyor.

Diğer etkilere baktığımızda 6 Ağustosta demir cevheri fiyatının 106 dolar olduğunu görüyorduk 19 Ağustosa kadar periyodik olarak bu fiyat 88 dolar bandına kadar geriledi. Bu sabah ise cevher fiyatlarının 83 84 dolar bantlarına gerilediği konuşuluyor. Elbetteki bunun ileri ki günlerde piyasaya olumlu etkisi olacaktır.

Tabi cevherin bu düşüşü ile beraber dün 435 dolar bandında olan kütük fiyatının bugün yaklaşık 20 dolar düşerek 415 dolar bandına düştüğü görülüyor.

İthal ve yerli hurda fiyatlarını incelediğimizde bu fiyatlarda herhangi bir değişiklik olduğunu görmüyoruz. Fiyatlar aynı düzeyde devam ediyor.

Yazar: Murat Aydın

Uyarı: Bu sitede bulunan tüm makaleler İstanbul Kartal 4.noter tarafından tasdik edilmiştir. İzinsiz kopyalanması, düzenlenmesi veya başka bir yerde yayınlanması durumunda Fikri ve Sinai Haklar gereği yaptırım uygulama hakkımız gizli tutulmaktadır.

guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorumlarınızı Bizimle Paylaşabilirsiniz.x